KNX české návody – YouTube kanál

České videonávody na zprovoznění systémové KNX instalace pomocí nástroje ETS. Od založení účtu myKNX a stažení software, po praktické příklady na ovládání různého typu osvětlení (vč. DALI), žaluzií, vytápění, atd… Dále zde řeším scény, centrální funkce a samozřejmě také grafickou vizualizaci. Odkaz na YouTube kanál zde.


Konzultace – Rodinný dům Nová Ves

Řešeny možnosti řízení systémem KNX v novostavbě rodinného domu. Výzvou byla integrace všech technologií v domě tak, aby byl zajištěn energeticky efektivní provoz a bylo zachováno jednoduché uživatelské rozhraní. Výstupem byla také specifikace KNX materiálu jako podklad pro další jednání.


Školení – ENVIspot, a.s.

Převážně praktické školení „ušité“ na míru zákazníkovi. První část byla zaměřena na efektivní využití software ETS (Tipy & Triky z praxe), druhá na integraci otevřených protokolů ModBus RTU/TCP a KNX (vč. praktické ukázky s reálnými přístroji).


Školení – ZABSYS, s.r.o.

Čistě praktické školení. Individuální přítup dle potřeb zákazníka. Zaměřené na práci s nejnovější ETS6. Vše odzkoušeno s reálnými přístroji KNX.


Field-Test – Schneider Electric

Test kompletního řešení KNX Data Secure, který zahrnoval nejen nové KNX produkty, ale také SW nástroj pro jejich pokročilou diagnostiku a přehrání FW v přístrojích.


Field-Test – Schneider Electric

KNX SpaceLogic 4″ Displej, který nabízí až 9x konfigurovatelných obrazovek pro ovládání osvětlení (vč. RGBW a tunable white), stínění, teploty v místnosti a přehledu o stavu domácnosti (např. alarmy, spotřeby, apod.). Field Test zahrnoval provedení a montáž přístroje i možnosti jeho konfigurace v ETS.


Field-Test – Schneider Electric

KNX PushButton Dynamic Labeling – s displejem a vestavěným teplotním čidlem. Od jednonásobných až po univerzální, kde lze počet tlačítek flexibilně měnit/kombinovat. Vše s dynamicky se měnícími texty a ikonami na středovém displeji.


Field-Test – Schneider Electric

KNX PushButton PRO-T – Inovované KNX tlačítkové ovladače. Vedle nové funkce „touchless ovládání“ test zahrnoval především kvalitu měření integrovaným teplotním čidlem, porovnání výsledků s dalšími, běžně dostupnými KNX přístroji a jeho následnou kalibraci. 

Field-Test – Schneider Electric

KNX stmívací aktor v konceptu Master-Extension, jehož testování probíhalo obdobně, jako u KNX kombinovaných aktorů. Navíc testováno chování s různým typem světelné zátěže od různých výrobců (Philips, Osram, …).


Field-Test – Schneider Electric

KNX kombinovaný (spínací/žaluziový) aktor v konceptu Master-Extension. Field-Test zahrnoval design přístrojů, způsob montáže a zapojení, ověření funkce, konfiguraci v ETS a přidružený nástroj pro upgrade firmware. Testováno s reálnými zátěžemi, vč. el. žaluziového pohonu.